ALBAANIA

Euroopa avastamata pärl

Reisitutvustus

Albaania – Euroopa avastamata pärl.

1480 eurot (hind ühele inimesele kaheses toas)

Albaania reis 26.05. – 04.06.2025

Albaania on Euroopa üks siiani saladusse jäänud riike. Suuresti avastamata Balkani pärl, ilusa ja puutumatu loodusega, teeäärse pastoraaliga karjustest ja lammastest, maitsva söögiga, mekki mööda kohaliku veini ja rakiga ning kõrvus heliseva albaania keele ja kaasahaaravate serenaadidega.
Albaania rikkalik ajalugu ulatub tagasi illüürlaste, Bütsantsi, Rooma ja Osmanite impeeriumiteni aga on seotud ka tuttavlike totalitaaraja punkrite ja kommunistiliku aja maamärkidega. Albaanlased peavad end illüürlaste järeltulijaks, nad on väärikad, nii nagu nende rahvuskangelane Skanderbeg. 70 % albaanlastest on moslemid, samas tähistatakse pühi kohalike kristlastega käsikäes.

Puhkus Albaanias on läbilõige suurest külalislahkusest, merest, veest ja päikesest ning paljust muust. Siin saavad matkajad ja loodusesõbrad nautida puutumatut loodust, rannasõbrad Albaania Rivierat piki Joonia mere rannikut, ajaloohuvilised saavad rännata põnevates UNESCO paikades, nagu Butrint, Berat ja Gjirokastër.

Albaania on tõusuteel, mida igal aastal külastab rohkem turiste. Praegu on parim aeg koos meiega näha ja tunda selle maa ehedust. Teemegi ringi Albaaniale ning külastame mitmekesiseid ja põnevaid paiku.

Reisijuht: Margit Aasmäe

Tule meiega Albaaniasse.

Tutvustav video Albaania kohta

Vajuta kaardile, et näha teekonda

Albaania kaart

Reisikava

1.päev

Tallinn – Tirana

Väljalend Tallinnast. Saabumine Tirana rahvusvahelisse lennujaama. Transfeer hotelli.
Peale hotelli sisse seadmist, alustame Tirana linnaekskursiooniga.

Jalutame Albaania rahvuskangelase Skanderbegi väljakul, mis on läbi aegade olnud Tirana keskuseks, põikame väljaku ääres paiknevale vanale turule, kus tänaseks on hubased kohvikud ja rikkalikud suveniiripoed.

Heidame pilgu 18 sajandist pärit Et`hemBey mošeele, mis imekombel elas üle 1960 aastate diktaator Hoxha ateismi kampaaniad. Kondame ka Hoxha aegsetes punkrites Bunk Art 2 või Bunk Art 1 (oleneb kellaajast), millede käikude ja ruumide võrgustikus on põnevad väljapanekud Albaania isoleeritud, varjatud ja repressiivsest kommunistlikust perioodist ning kus oli kõrgemale juhtkonnale ettevalmistatud kõik eluks vajalik tuumarünnaku puhul.

Majutus Tiranas.

2. päev

Tirana – Berat

Täna sõidame imekaunisse Osumi jõe ääres asuvasse UNESCO maailma kultuuripärandisse kuuluvasse linna – Beratisse. Sealsed lumivalged majad mäenõlval ja mäetippu krooniv kindlus, on ühed tuntumad vaated ajaloolisest Albaaniast.

Sõidame üles mäel asuvasse Berati kindlusesse, mis ehitati juba 4 sajandil eKr illüürlaste poolt ja mida on erinevad valitsejad läbi ajaloo täiendanud. Kunagisest kindluses paiknenud 42-st kirikust, on tänaseks säilinud 8. Külastame Neitsi Maarja uinumise kirikut, milles on Albaania ikoonimeistri nimeline Onufri muuseum. Jalutame kindluse vaateplatvormile, kus avanevad imelised vaated Mangalemi ja üle jõe asuvale Gorica linnaosale.

Pealelõunat teeme jalutuskäigu vanalinnas ja õhtul ootab meid ees veinitehase külastus ning degusteerimine.

Majutus Beratis.

3. päev

Berat – Ardenica – Apollonia – Vlora

Peale hommikusööki alustame sõitu Ardenicasse, kus külastame kloostrit, mis on praegu ainus tegev klooster Albaanias ning kus elavad mungad oma igapäeva toimetustes. Kloostris tutvume eheda 1744 aastast pärit kirikuga, mille interjöör on kaetud rikkalike freskode ning peenete puunikerdustega. Kirik oli kommunismi aegadel suletud ning sinna said pilgu heita vaid kõrged riiklikud külalised. Alates 1996 aastast on kloostrikompleks taas Albaania Õigeusu Kiriku valduses.

Ardenicast suundume iidsesse Apollonia linna. Apollonia asutati 6 saj. eKr Vana-Kreeka korintlaste poolt sadamalinnana ning saavutas oma õitsengu Rooma Impeeriumi ajastul 2 saj. eKr. Linn oli Rooma armee oluliseks peatuspaigaks ja üheks Via Egnatia väravaks, teel Aadria mere rannikult läbi Balkani Byzantioni, praegusesse Istanbuli. Hinnanguliselt on tänaseks väljakaevatud vaid 10 % linnast ning enamus kuulsast Apolloniast ootab veel päevavalgele toomist. Tutvume ka iidses linnas asuva muuseumiga, mis tutvustab Apollonia ajalugu ja seniseid väljakaevamisi.

Pealelõunal jõuame Vloresse, teeme linnaekskursiooni giidiga ning veedame vaba õhtu rannas või hotelli mugavustes.

Majutus Vlores.

4. päev

Sazani saar – Karaburuni poolsaar 

Hommikul jalutame Vlore sadamasse ja läheme pardale päevaseks paadiekskursiooniks. Sõidame põnevale Sazani saarele, kus asus kuni 1997 aastani kinnine mereväebaas-linnak. Saarel elasid 2500 mereväelast oma pereliikmetega. Seal oli kool, elektrijaam, elumajad ohvitseridele, korterid teenistujatele, kino ja haigla ning ohvitseride perede privaatrand.

Saarelt võtame suuna kaunile Karaburuni poolsaarele, mis veel mõnda aega tagasi oli suletud kommunistliku režiimi militaartsoon aga mis praegu on oma imeilusate liivarandadega saanud kiiresti populaarseks rannapuhkajate hulgas.
Olenevalt ilmast külastame ka poolsaare
Haxhi Aliu või Grama merekoobast, mida piraadid 18 sajandil peidupaigana kasutasid. Naudime poolsaarel päikest, looduse ilu ja käime ujumas. Pärastlõunal saabumie tagasi Vlora sadamasse ja suundume hotelli. 

Majutus Vlores.

5. päev

Llogara kuru – Porto Palermo – Saranda

Täna jätkame reisi läbi maalilise Llogara rahvuspargi ja Llogara kuru (1000m), mis on tuntud oma mitmekesise ja metsiku looduse poolest.

Piirkond on koduks metskitsedele, metssigadele, huntide, rebastele, oravatele. Jõuame Albaania Rivierasse, Ioonia mere kaunimasse rannapiirkonda. Sõidame mööda imeliste vaadetega maanteed, mis lookleb serpentiinina mööda rannajoont. Läbime idüllilised Palase, Dhermi, Vuno, Himare külad ning külastame 19. saj alguses rajatud Lõuna-Albaania valitseja Ali Pasha kindlust Porto Palermos.

Õhtuks jõuame Saranda linna.
Majutus Sarandas.

6. päev

Butrint – Ksamil

Päev UNESCO arheoloogilise paiga, suurepärase iidse linna Butrinti külastamiseks. 6. saj eKr asutatud  korintlaste linn oli osa Korfu haldusüksusest, mis õitses läbi Rooma impeeriumi aegade, kuni 19.saj esimese poole Osmanite impeeriumi ja Ali Pasha valitsemiseni. Hiljem vajus linn unustusse, et ärgata uuesti peale 1956 aastat,  kui alustati väljakaevamisi. Väisame antiikteatrit, ristimiskambrit, basiilikut, Järveväravat, Lõviväravat.

Butrintist suundume Ksamili randa, kus sõidame paadiga merele, et tutvuda rannakarpide kasvatusega. Rannapaviljonis maitseme rannakarpe, koos sinna juurde serveeritavaga. Suurepärane maitseelamus, mis jääb meelde. Pärast rannakarpide einet sõidame tagasi Sarandasse.

Majutus Sarandas.

7. päev

Saranda – Sinine Silm – Gjirokastra

Alustame sõitu Gjirokastra poole. Teel tutvume varjulisse metsa peitunud maalilise allikaga, mille nimeks – Sinine Silm. Põnev loodusnähtus on nii allikas, kui karstiauk, mis pulbitseb üle 50 meetri sügavuse kristallselge türkiissinise veega. Siiani on see salapärane nähtus üksipulgi läbi uurimata. Võtke kaasa ujumisriided. Julgemad saavad hüpata otse allika sügvasse, jahedasse vette.

Allikalt sõidame edasi UNESCO maailmapärandi linna Gjirokastra. Linn on laotunud mäenõlvale, mida kroonib Gjirokastra kindlus. Külastame kindlust, mille esimesed kaitserajatised ehitati juba 5-6 saj pKr ning mida aegade jooksul on laiendatud ja täiustatud ning mis osaliselt oli kasutusel veel 1968 aastani. Edasi teeme ringkäigu Gjirokastra legendaarsetel vanalinna turu tänavatel, millel on eriline arhitektuur. Siit on pärit, nii Albaania kommunistlik diktaator Enver Hoxha, kui ka kaasaegse Albaania tuntuim kirjanik Ismail Kadare. Läheme vaatame vanalinna kauneid maju ka seestpoolt ja külastame parima näitena Skenduli maja. Õhtul ootab meid rikkalik õhtusöök ja kohaliku folklooriansambli esitus.

Majutus Gjirokastras.

8. päev

Gjirokastra – Korçë

Sõidame Korçësse– linna, mis on alati olnud uhke oma kultuuri ja vaimsete traditsioonide poolest ning mida on kutsutud ka Väikeseks Pariisiks. Just siin oli Albaania rahvusliku identiteedi taassünni keskus, kus toetati ja tõsteti esile oma traditsioonilisi väärtusi, mis viisid lõpuks maa vabastamiseni Osmanite impeeriumist. Siin avati esimene albaania keelne kool ning tehti suur töö albaania tähestiku standardiseerimisel. Teeme põhjaliku linnaekskursiooni, külastame Mirahori mošeed, jalutame vanal turul, mis on palistatud väikeste hubaste ja nostalgiliste kohvikutega, läheme üles Punasesse torni kus heidame avara vaate kogu linnale ja lähedal asuvatele mägedele, liigume Boulevard Republikal,

möödume Albaania impressionistliku kunstniku Vangjush Mio majast ning ateljeest ja astume sisse uude õigeusu kiriku katedraali, et heita pilk kaunile interjöörile.

Edasi suundume Korçë õlletehasesse – esimesse Albaania õlletehasesse, mis asutati 1928 aastal ning kus tänaseni valmib Albaania populaarseim õlu. Teeme ekskursiooni õlletehases ja mekime kuulsat õlletoodangut.

Majutus Korçës.

9. päev

Korçë – Pogradec – Elbasan – Tirana

Alustame tagasisõitu Tiranasse. Teel peatume kauni Ohridi järve ääres, Pogradecis. Jalutame rannapromenaadil ja järve äärses pargis ning heidame pilgu vastaskalda Põhja-Makedoonia ranniku mägedele.

Edasi sõidame läbi Elbasani, mis oli tuntud kaubanduslinn juba Rooma impeeriumi ajal ja kus kulges kuulus Via Egnatia, mis ühendas Albaania ranniku Bütsantsiga. Pealelõunal jõuame tagasi Tiranasse, sisustame aega oma äranägemise järgi, saame teha sisseoste, külastada paiku, mis pakuvad erihuvi või lihtsalt hotellis puhata. Lõpetame kokkuvõtteks reisi ühise õhtusöögiga kohalikus restoranis.

Majutus Tiranas.

10. päev

Tirana – Tallinn

Hommiku saab sisustada oma äranägemise järgi, teha sisseoste, külastada paiku, mis pakub erihuvi või lihtsalt hotellis puhata.

Transfeer Tirana rahvusvahelisse lennujaama, äralend ja saabumine Tallinnasse.

Üldine info:

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu reisiprogrammis kirjeldatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu (eelkõige, kui muutunud reeglid sihtkohas ei võimalda külastada mõnda programmis märgitud paika või vaatamisväärsust), pakkudes võimalusel alternatiive. Reisiprogrammi läbiviimine võib sõltuda ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus või ka nõuete muutumine sihtriiki sisenemisel ja väljumisel jne. Lähtuvalt eeltoodust on reisijuhil õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

NB! Reisija on kohustatud tutvuma Estonian Travellersi pakettreisilepinguga

Mida hind sisaldab?

HIND 1480 eurot sisaldab:

 • lennupiletid Tallinn – Tirana – Tallinn, vastavalt reisiplaanile;
 • lennujaamamaksud (NB! lennujaamamaksud võivad muutuda olenemata reisikorraldajast, tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja/või ametivõimude otsustest vms.);
 • 9 majutust kahestes tubades 4* hotellides;
 • 9 hommikusööki hotellides;
 • 3 õhtusööki hotellides vastavalt reisikavale (sh 1 õhtusöök, koos Albaania rahvaansambli esinemisega);
 • kohaliku inglise keelt kõneleva giidi teenused;
 • kogu reisi vältel kogemustega eesti keelne reisijuht, kes vajadusel tõlgib giidi inglise keelest eesti keelde;
 • kõik sissepääsutasud muuseumitesse ja teistele tasulistele objektidele vastavalt programmile;
 • kohaliku konditsioneeriga bussi ringreisiks;
 • veinituuri ja degusteerimise;
 • rannakarbi tuuri ja degusteerimise;
 • paadiekskursiooni.

Lisatasu eest (tellimine ja tasumine enne reisi):

 • majutus üheses hotellitoas 250€.

Raha kulub reisil juurde:

 • lõunasöökideks ja jookideks;
 • õhtusöökideks, mida pole nimetatud reisikavas;
 • reisikindlustuseks (NB! soovitame tungivalt vormistada nii tervise- kui reisitõrkekindlustus).

NB! Reis toimub vähemalt 12 reisijaga grupi kogunemisel.

Reisija on kohustatud tutvuma Estonian Travellers OÜ pakettreisilepinguga ja standardinfo teabelehega enne reisi. Reisi broneerimise tasu maksmine loetakse pakettreisilepinguga nõustumuseks.

LISAINFO

Täida reisiga seotud info.

NB! Broneering kehtib, kui olete saanud kinnituse e-postiga.

Scroll to Top