MEHHIKO

Iidne pärand ja rannapuhkus

Reisitutvustus

MEHHIKO – iidne pärand ja rannapuhkus.

3550 eurot (hind ühele inimesele kaheses toas)

Mehhiko reis 06.11. – 21.11.2024 ja 23.02. – 10.03.2025

Mehhiko pakub laia valikut elamusi igale maitsele alates muistsetest arheoloogilistest paikadest, kuni kaunite randade ja maailma klassi köögini. Mehhikol on pikk ja rikas ajalugu, mis ulatub tagasi maiade ja asteekide aegadesse ning kus täna on palju erinevaid kultuuride segusid, sealhulgas hispaania, indiaani ja afroameeriklaste kultuurid. Samuti palju erinevaid vaatamisväärsusi, sealhulgas iidseid maiade ja asteekide varemeid, Hispaania koloniaalperioodi arhitektuuri ja kaasaegseid kunstigaleriisid, mitmed neist kuuluvad UNESCO maailmapärandi nimistusse, sealhulgas Chichén Itzá, Teotihuacán ja Palenque.
Mehhiko köök on üks maailma maitsvamaid ja tuntud oma vürtsikuse ja värskuse poolest, kus kasutatakse palju erinevaid vürtse, sealhulgas tšillit, koriandrit, köömneid ja punet. Populaarsed on tacod, burritod, enchiladad ja quesadillad.

Meie Mehhiko ringreis on põhjalik. Alustame riigi südamest ja pealinnast Mexico Cityst ning liigume, mööda iidseid kuulsaid linnu ja asulaid idaranniku poole. Suurepärased Puebla, Oaxaca, Tuxtla, San Cristobal, Palenque, Campeche, Uxmal ja Merida avavad meile nii oma koloniaalse kultuuripärandi, kui ka tänaseni hoitud vanade indiaanlaste traditsioonilise kultuuri.
Kulgeme värvikirevatel tänavatel, naudime suurepäraseid toite ning imetleme majesteetliku looduse ilu, kosed, mäed, kanjonid. Külastame ka legendaarseimat maiade linna – Chichen Itzat, tema suursugususes. Jalutame püramiidide juures, avastame templeid ja tähetorne ning uudistame iidseid pallimängu väljakuid. Reisi lõpetame idaranniku imelistel randadel Cancunis ning naudime rannapuhkust ja hotelli kõik hinnas mugavusi.

Reisime väikese grupiga, 12 reisijat.

Ootame Sind osa saama päikesepaistest, kirglikult värvilisest kultuurist, kuldsetel liivarandadel lõõgastumisest ja maailma parimate maitsetega toiduelamustest.
Tule avasta Mehhiko võlu koos meiega!

Reisijuht: Erik Niinemaa

Tutvustav video Mehhiko kohta

Vajuta kaardile, et näha teekonda

Mehhiko kaart

Reisikava

1. päev

Tallinn – Mexico City

Saabumine Benito Juareze lennujaama. Transfeer hotelli. Sisse registreerimine.
Õhtusöök hotellis.
Majutus Mexico Citys.

2. päev

Mexico City

Hommikusöök. Puhkame lennureisist ja kohaneme kohaliku eluga.
Lõunasöök kohalikus restoranis.
Külastame Palacio de Bellas Artes kunstimuuseumi ja vaatame uhkeid seinamaalinguid.
Mehhiko reis

Vaba õhtu linnas.
Majutus Mexico Citys.

3. päev

Mexico City

Peale hommikusööki külastame Bazardel Sábadot kohalikku värvikirevat turgu. Jätkame paadisõiduga UNESCO maailmapärandisse kantud Xochimilco kanalitel. Imetleme värvikirevaid trajinera paate ja väikestel asteekide rajatud tehissaarte aedade – tšinampade ilu.
Mehhiko reis

Seejärel jätkame Mexico linnatuuri ning suundume Coyoacani linnaosa poole. Teel näeme kuulsat Mehhiko linna ülikooli linnakut ning külastame Frida Kahlo majamuuseumi, kus ta sündis ja ka suri, tulles tagasi kodumajja peale rännakuid erinevates elukohtades.

Õhtusöök ja majutus Mexico Citys.

4. päev

Teotihuacán – Mexico City

Hommikusöök. Pärast hommikusööki külastame asteekide jumalate linna – Teotihuacáni. Väisame iidseid Päikese ja Kuu püramiide, mille ehitajad on siiani teadmata ning püramiidi saamislugu on jäänud müsteeriumiks.
Mehhiko reis

Lõunasöök kohalikus restoranis.

Tagasiteel külastame Guadalupe keskust, mis on rajatud Mehhiko kaitsepühaku auks. Vanas basiilikas näeme Mehhiko kaitsepühaku La Virgen de Guadalupe illustratsioone. Linnaosa on kuulus oma kirikute ja pühakodade poolest.

Õhtusöök ja majutus Mexico Citys.

5. päev

Puebla – Oaxaca

Täna sõidame Pueblasse ja külastame selle linna ajaloolist keskust, Santa Maria Tonantzintlat, Rosario kabelit, peaväljakut ja käsitöö turgu El Parianit.
Mehhiko reis

Lõunasöök ja edasisõit Oaxacasse.
Saabumine hotelli, tervituskokteil ja majutus Oaxacas.

6. päev

Oaxaca

Asume hommikul vana koloniaallinna tuurile. Külastame Oaxaca katedraali, kaunist Kaheksa piirkonna purskkaevu, Santo Domingo kirikut. Linnast suundume Monte Albanile. Mäel asub oluline arheoloogiline leiukoht, kus leiame iidsete pärismaalaste olmeekide, sapoteekide ja misteekide kultuuride pärandi: peaväljaku, püramiidi, tähetorni, haud nr 7 ja nn tantsijate kivid. Pärastlõunal liigume edasi Mitla poole, teekonnal peatume Tule puu (Árboldel Tule) juures, mis on üks maailma laiemaid puid ning millele vanus on üle 2000 aasta.
Mehhiko reis

Lõunasöök kohalikus restoranis.
Majutus Oaxacas.

7. päev

Tuxtla Gutierrez – San Cristobal de las Casa

Kell 04:00 varahommikul väljasõit Tuxtla Gutierrezi. Teel teeme peatuse ja sööme hommikusööki ning seejärel jätkame sõitu Chiapase osariigi pealinna Tuxtla poole, imeteledes Mehhiko lõunapoolsete mägede maastikke. Läheme paadisõidule (olenevalt ilmastiku tingimustest) või naudime vaadet Sumidero kanjonile, mille kõrgeim punkt on 1000 meetrit.
Mehhiko reis

Möödume väikesest Chiapa de Corzo linnast, kus saame tutvuda selle põneva mauristiilis purskkaevuga. Peale lõunasööki asume teele San Cristobal de las Casa poole.

Majutus San Cristobal de las Casas.

8. päev

San Juan Chamula – Zinacatán – San Cristobal

Täna sõidame põnevatesse indiaanlaste asulatesse – San Juan Chamula ja Zinacatani, et näha kohalike kogukondade traditsioonilisi rituaale ja elustiili, mida nad siiani hoiavad. Vaba pärastlõuna San Cristobali külastamiseks.
Mehhiko reis

Õhtusöök kohalikus restoranis.
Majutus San Cristobal de las Casas.

9. päev

Agua Azul – Misol Ha – Palenque

Väljasõit Palenque poole, teel teeme peatuse hommikusöögiks. Jätkame teed Agua Azuli joa juurde, et imetleda selle türkiissinist vett. Peale lühikest peatust veel ühe kauni kose juures – Misol Ha, liigume edasi Palenquesse.
Mehhiko reis

Tervituskokteil ja õhtusöök hotellis.
Majutus Palenques.

10. päev

Palenque – Campeche

Külastame Palenque iidset kompleksi, mis on nii ajalooliselt, kui ka esteetiliselt üks tähtsamaid maiade arheoloogilisi paiku. Raidkirja püramiidist on leitud kuningas Pakali sarkofaag ja selle põnev nikerdatud hauakivi, mille koopia on välja pandud ka Mehhiko antropoloogiamuuseumis. Tutvume päikesetempli, ristitemplit ja paleega.
Mehhiko reis

Lõunasöök kohalikus restoranis.
Pealelõunal sõidame Campechesse.
Tervituskokteil ja majutus Campeches.

11. päev

Campeche – Uxmal – Merida

Peale hommikusööki jätkame ringreisi Yucatani poolsaarel ja sõidame Uxmali. Teeme linnaekskursiooni selles UNESCO maailmapärandisse kuuluvas iidses maiade arhitektuuri kompleksis. Väisame Võluri püramiidi, Nunnade väljakut, Kuberneri paleed ja ollamaliztli pallimänguväljakut. Ollamaliztli pallimängul olid rituaalsed seosed ja seda sportmängu mängiti Kesk-Ameerikas juba 1650 aastal eKr.
Mehhiko reis

Lõunastamiseks sõidame Yucatani pealinna Meridasse, “valgesse linna”, kus teeme ka linnaekskursiooni.  Jalutame aristokraatlikul Montejo avenüül ja peatume peaväljakul Mehhiko kodumaa monumendi juurdes.

Tervituskokteil ja majutus Meridas.

12. päev

Chichen Itza – Cancun

Täna külastame legendaarseimat ja tuntuimat maiade linna – Chichen Itzat.  Maiade suurimas linnas imetleme ühte Mehhiko paremini säilinud püramiidi Kukulkan, jalutame ollamaliztli pallimänguväljakul, näeme ka El Caracoli tähetorni, Tuhande samba väljakut, Jaaguari templit ning maiade püha kaevu ehk karsti – Cenote Sagradot.
Mehhiko reis

Jätame maiade kuulsaima linnaga hüvasti ja asume teele Cancuni poole. Teel värskendame end mõnusa ujumisega Ik kil cenote karstijärves ja söömelõunat. Pealelõunal jõuame Cancuni.

Majutus Cancunis **** hotellis Krystal.

13. päev

Cancun

Imeline rannapuhkus, Mehhiko kuulsaimas kuurortlinnas. Kõik hinnas.
Mehhiko reis

Majutus Cancuni **** hotellis Krystal.

14. päev

Cancun

Rannapuhkus jätkub. Vaba aeg, mida saab sisustada hotelli kõikide võimalustega.
Majutus Cancuni **** hotellis Krystal.

15. päev

Cancun – Tallinn

Hommikusöök hotellis.
Transfeer Cancuni lennujaama.
Tagasilend Tallinnasse.

16. päev

Tallinn

Saabume Tallinnasse.

Loodame, et olete reisil leidnud uusi sõpru, teinud palju fotosid ja saanud kauneid mälestusi põnevast Mehhikost.

Ootame teid tagasi meie uutele reisidele!

Üldine info:

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu reisiprogrammis kirjeldatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu (eelkõige, kui muutunud reeglid sihtkohas ei võimalda külastada mõnda programmis märgitud paika või vaatamisväärsust), pakkudes võimalusel alternatiive. Reisiprogrammi läbiviimine võib sõltuda ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus või ka nõuete muutumine sihtriiki sisenemisel ja väljumisel jne. Lähtuvalt eeltoodust on reisijuhil õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

NB! Reisija on kohustatud tutvuma Estonian Travellersi pakettreisilepinguga

Mida hind sisaldab?

HIND 3550 eurot sisaldab:

 • edasi-tagasi lennupiletid Tallinn-Mexico City ja Cancun-Tallinn vastavalt reisiplaanile;
 • lennujaamamaksud (NB! lennujaamamaksud võivad muutuda olenemata reisikorraldajast, tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja/või ametivõimude otsustest vms.);
 • majutuse kahestes tubades 3-4* hotellides reisi vältel;
 • hommikusöögid;
 • 8 lõunasööki ja 4 õhtusööki vastavalt reisikavale;
 • kõik söögikorrad Cancunis kõik hinnas paketis;
 • kohaliku inglise keelt kõneleva giidi teenused;
 • kogu transpordi ringreisiks Mehhikos vastavalt reisikavale;
 • transpordi Mexico City lennujaamast hotelli ja Cancunis hotellist lennujaama;
 • kogu reisi vältel kogemustega eesti keelne reisijuht, kes tõlgib giidi inglise keelest eesti keelde;
 • kõik sissepääsutasud muuseumitesse ja teistele tasulistele objektidele vastavalt reisikavale.

Lisatasu eest (tellimine ja tasumine enne reisi):

 • majutus üheses hotellitoas 670€.

Raha kulub reisil juurde:

 • lõunasöökideks või õhtusöökideks, mis reisikavas nimetamata;
 • reisikindlustuseks (NB! soovitame tungivalt vormistada nii tervise- kui reisitõrkekindlustus).
 • jootrahaks kohalikule giidile ja bussijuhile 45€ reisija kohta, mille kogume reisijuhi kätte.

NB! Reis toimub vähemalt 12 reisijaga grupi kogunemisel.

Reisija on kohustatud tutvuma Estonian Travellers OÜ pakettreisilepinguga ja standardinfo teabelehega enne reisi. Reisi broneerimise tasu maksmisel loetakse pakettreisilepinguga nõustumuseks.

LISAINFO

Täida reisiga seotud info.

NB! Broneering kehtib, kui olete saanud kinnituse e-postiga.

Scroll to Top