OMAAN

Sõbralik Araabia

Reisitutvustus

Omaan – sõbralik Araabia.

2950 eurot  (hind ühele inimesele kaheses toas)

Omaani reis 22.11. – 02.12.2024

Omaan eristub teistest Pärsia lahe riikidest oma mitteosalemisega kõrgemale, kiiremini, kaugemale võidujooksus nii arhitektuuris, kui ühiskonnas tervikuna. Siin on säilinud ja säilitakse vana Araabia ehedat elustiili. Kohalikud elavad vaatamata nafta- ja gaasi jõukusele oma traditsioonide järgi ja on ibadiidi moslemitena oma vaadetelt mõõdukad. Kasvatatakse kitsi, peetakse kaameleid, püütakse kala.
Omaan on Araabia poolsaare looduslik viljaait, kus mägedes lubab pehmem kliima kasvatada virsikuid, arbuuse, banaane, datelid, garnaatõunu ja damaskuse roose, millest toodetakse Omaanis laialdaselt kasutusel olevat roosivett. Omaan on kuulus merekaubandusriik, mille ajalooliseks valuutaks oli kuulus kohalik viiruk ja millega kaubeldi Indiast kaugemalgi. Inimesed on selles tüünes sultaniriigis rahulikud, rõõmsameelsed ja külalislahked. Loodus on mitmekesine. Kõrgemad mäed küündivad 3000 meetrini, üle 2000 km on mereranda. Siin on osa maailma suurimast liivakõrbest Rub al Khalist (tuntud ka kui Empty Quarter) ja tema väikevend Sharqiya liivad (tuntud ka kui Wahiba Sands) oma majesteetlike liivadüünidega. 

Selleks, et sujuvalt tutvuda Omaani mitmekesisusega, reisime väikese grupiga 7-9 reisijat. Kogu reisi vältel sõidame 4×4 maasturitega, meiega on kaasas kohalik giid ning autojuht. Meie reis on mitmekülgne. Külastame pealinna Masqati peamisi vaatamisväärsusi, sisemaa ajaloolist keskust Nizwat ja selle ümbruse mägesid, kindlusi, koopaid, mägiterrasse aga ka põnevaid mahajäetud asulaid.
Orgudes supleme türkiissinise veega imekaunites vadides. Naudime liivadüüne ja kõrbe tema ehedas ilus nii päeval, kui tähistaeva all. Saame osa kõrbelaagri beduiinide tantsudest ja muusikast. Võtame päikest Omaani lahe ja Araabia mere neemel Ras al Haddis ning tutvume looduse ringkäiguga suurte roheliste merikilpkonnade merest tulekul pesa loomiseks ja munemiseks. Külastame ka traditsiooniliste Araabia puitlaevade – daude töökoda vanas sadamalinnas Suris ning soovi korral saame ka ise reisi jooksul meresõidule minna. 

Reisijuht: Erik Niinemaa 

Kui soovid näha ehedat ja sõbralikku Araabiat, siis see reis on just Sulle.
Kohtade arv on piiratud, broneeri reis varakult!

Tutvustav video Omaani kohta

Vajuta kaardile, et näha teekonda

Omaani kaart

Reisikava

1.päev

Tallinn – Masqat

Väljalend Tallinnast. Saabumine Masqati lennujaama. Transfeer hotelli.
Majutus Masqatis.

2. päev

Masqat

Täna tutvume Omaani pealinna- Masqatiga. Külastame võimast Sultan Qaboosi Suurt mošeed, mis võlub oma kristall lühtrite, marmori ja hiigelsuure Pärsia vaibaga ning Kuninglikku ooperimaja.

Tutvume rikkaliku araabia kala- ja köögiviljaturuga. Jalutame linna promenaadil ja põikame läbi ka Omaani suurimalt, Mutrahi turult. Edasi suundume sultani endise residentsi Al-Alam juurde ja lipuväljakule ning heidame pilgu Al-Jalali ja Al-Mirani kindlustele, mis on ainsad säilinud mälestised portugallaste valitsemisest Masqatis. Linnatuuri lõpetame Bait Al Zubairi muuseumi külastusega, milles on üks parimaid Omaani elu-olu ja traditsioonide väljapanekuid.

Majutus Masqatis.

3. päev

Masqat – Jebel Akhdar

Päeva alustame sõiduga Al Jabal Al Akhdar ehk Roheliste mägede poole. Mägedes külastame ühte Lähis-Ida suurimat Al-Hoota koobastikku, heidame pilgu koopa järvedele, stalaktiitidele ja unikaalsele faunale. Seejärel sõidame Birkat al Mouzi, kus avaneb avar vaade datlipalmide salule ja mahajäetud savitellistest vanalinnale.

Edasi läbime politsei kontrollpunkti ja sõidame mööda käänulist imeliste vaadetega mägiteed Saiq platoole, mis kõrgub 2000 m merepinnast ja on ainulaadne koht puuviljade ja laia valiku köögiviljade, samuti piirkonna kuulsate damaskuse rooside kasvatamisel Omaanis. Olenevalt kohale jõudmise ajast, soovi korral lühike jalgsi retk lähedal asuvates mägikülades.

Õhtusöök ja majutus Saiq platoo mägihotellis

4.päev

Jabrin – Bahla – Nizwa

Hommikul sõidame mägedest alla Jabrini ning külastame Jabreeni kindlust, mis on üks paremini säilinud kindlusi Omaanis ning annab ülevaate ülikute igapäevaelust datlihoidla, veesüsteemide, kaitserajatiste, köögi ja puhkeruumide näol aga ka klassiruumidest astroloogia, meditsiini ja islami seaduste õpingutel.

Edasi suundume Bahla linna, mis oli Omaani pealinn 12-17.sajandil ja mida troonib UNESCO maailmapärandisse kantud Bahla kindlus.  Linn oli ka tuntud maagia keskus ning džinni lood ja legendid on just siinkandis läbi aegade populaarsed olnud. Külastame pottsepa töökoda ning heidame pilgu kohaliku meistri pottsepatööle ja valminud esemetele, mida saab soovi korral kaasa osta.

Bahlast sõidame Nizwa linna, mis kandis Omaani pealinna tiitlit 6.-7. sajandil.

Majutus Nizwas.

5.päev

Nizwa – Wahiba liivad

Hommikul jalutuskäik Nizwas ja Nizwa turul, kus võimalus soetada Omaani käsitööd, kohvi, datleid ja palju muud kohalikku.

Pealelõunal asume teele kõrbe poole – Wahiba liivadele (Wahiba Sands). Sõit suurte liivadüünidega Wahiba liivadel on vägagi eriline ja meeldejääv kogemus. Päikeseloojanguks sõidame kõrge liivadüüni otsa ning vaatame kuidas loojuv päike värvib kollakaid düüne.

Majutus Wahiba liivade ehedas ja mugavustega kõrbelaagris.

6.päev

Wahiba liivad 

Jääme veel üheks päevaks kõrbelaagrisse. Naudime kõrbe ilu tema eheduses. Varajased ärkajad saavad nautida päikesetõusu liivadüünidel. Soovi korral ja lisatasu eest võimalus teha retk kaamelil  päikesetõusu ja/või päikeseloojangu imetlemiseks.

Suurepärased võimalused fotografeerimiseks, puhkus. Proovime ka oma 4×4 auto kõiki võimalusi liivadüünides sõitmiseks.

Õhtul laagris kohalikud laulud ja tantsud. Veelkord imekaunis päikeseloojang ja tähistaevas kõrbes.

Majutus Wahiba liivade ehedas ja mugavustega kõrbelaagris.

7.päev

Wahiba liivad – Ras al Hadd 

Hommikul võtame kõrbest suuna Araabia mere poole, teel peatume Wadi Bani Khalidi vadis, et ujuda kaunis looduslikus paigas, jalutada ning imetleda oaasi.

Õhtuks jõuame Ras al Haddi neemele, mis poolitab Omaani lahe ja Araabia mere ning on tuntud ka kui kilpkonnade kaitseala. Seame sisse mugavas rannahotellis. Õhtul suundume Ras al Jinzi vaatama suuri merekilpkonni, kes tulevad õhtupimeduses rannikule munema.

Majutus Ras al Haddis rannahotellis.

8.päev

Ras al Hadd

Päev rannapuhkuseks Ras al Haddis. Ujumine, päevitamine.

Soovi korral ja lisatasu eest võimalus mootorpaadi tuuriks ranniku lähedal, kus hea õnne korral näeb ka delfiine ja merekilpkonni. 

Majutus Ras al Haddis rannahotellis.

9.päev

Ras al Hadd – Sur – Wadi Shabs – Masqat

Täna sõidame Suri, kus tutvume ajalooliselt kuulsa kaubandus- ja laevaehituslinnaga. Jalutame rannapromenaadil ja külastame laevaehitustehast, kus tänini valmistatakse meistrilt meistrile edasiantud õpetuste alusel Araabia purjelaevu – dausid. Tänapäeval tellitakse siit dausid nii Qatarisse, kui Araabia Ühendemiraatidesse, nii turistide ringsõiduks kui ka šeikide eralaevadeks.

Surist suundume rannikuäärset teed mööda tagasi Masqati poole. Teel põikame kaunisse Wadi Tiwisse ja peatume lühikeseks jalgsimatkaks ning ujumiseks Omaani kuulsamas vadis – Wadi Shabsis.

Samuti peatume tagasiteel Bimmahi karsti juures, mille põhjas sügav veekogu, mida kutsutakse rahvasuus ka Bait al Afreet ehk Deemoni majaks. Koha kohta ringleb erinevaid legende, üks nendest seletab karstiaugu tekkimist kukkunud meteoriidiga.

Õhtuks jõuame tagasi Masqatisse ning majutume hotelli.
Majutus Masqatis.

10. päev

Masqat

Viimane päev, vaba päev mille saab sisustada oma äranägemise järgi, teha sisseoste, külastada paiku, mis pakub erihuvi või lihtsalt hotellis puhata. Soovi korral ja lisatasu eest saab minna õhtusele merereisile dauga, et heita pilk tulede säras Masqatile tähistamaks reisi lõppu.

Majutus Masqatis.

11. päev

Masqat – Tallinn

Äralend ja saabumine Tallinnasse.

Üldine info:

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu reisiprogrammis kirjeldatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu (eelkõige, kui muutunud reeglid sihtkohas ei võimalda külastada mõnda programmis märgitud paika või vaatamisväärsust), pakkudes võimalusel alternatiive. Reisiprogrammi läbiviimine võib sõltuda ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus või ka nõuete muutumine sihtriiki sisenemisel ja väljumisel jne. Lähtuvalt eeltoodust on reisijuhil õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

NB! Reisija on kohustatud tutvuma Estonian Travellersi pakettreisilepinguga

Mida hind sisaldab?

HIND 2950 eurot sisaldab:

 • lennupiletid Tallinn – Masqat ja Masqat – Tallinn, vastavalt lennuplaanile;
 • lennujaamamaksud (NB! lennujaamamaksud võivad muutuda olenemata reisikorraldajast, tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja/või ametivõimude otsustest vms.);
 • majutuse kahestes tubades 3-4* hotellides/kõrbelaagris;
 • hommikusöögid kõigis hotellides ja kõrbelaagris; 
 • 5 õhtusööki vastavalt reisikavale (Saiqi mägihotellis, Wahiba Sandsi kõrbelaagris ja Ras Al Haddi rannahotellis).
 • kohaliku inglise keelt kõneleva giidi teenused;
 • kogu reisi vältel meie eesti keelne reisijuht, kes vajadusel tõlgib giidi inglise keelest eesti keelde;
 • kõik sissepääsutasud muuseumitesse ja teistele tasulistele objektidele vastavalt programmile;
 • kohaliku 4×4 maasturi ringreisiks.

Lisatasu eest (tellimine ja tasumine enne reisi) :

 • majutus üheses hotellitoas/kõrbelaagris 400 €

Raha kulub reisil juurde:

 • Omaani viisatasuks (orienteeruvalt 50 eurot), viisa on võimaik vormistada veebilehel: https://evisa.rop.gov.om/en/home;
 • soovi korral kaamelisõiduks Wahiba Sandsi kõrbes;
 • soovi korral paadisõiduks Ras al Haddis;
 • soovi korral dau merereisiks Masqatis;
 • lõunasöökideks ja jookideks;
 • õhtusöökideks ja jookideks, mis pole mainitud reisikavas;
 • reisikindlustuseks (NB! soovitame tungivalt vormistada nii tervise- kui reisitõrkekindlustus);
 • jootrahaks kohalikule giidile ja autojuhile 50€ reisija kohta, mille kogume reisijuhi kätte.

NB! Reis toimub grupi – 12 reisija kogunemisel.

Reisija on kohustatud tutvuma Estonian Travellers pakettreisilepinguga ja standardinfo teabelehega enne reisi. Reisi broneerimise tasu maksmine loetakse pakettreisilepinguga nõustumuseks.

LISAINFO

 • Lennuki pardal pakutakse tasuta einet ning nii karastus- kui alkohoolseid jooke. Lennukisse on lubatud kaasa võtta 30kg tasuta pagasit. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8kg. 
 • Pagasireeglid: https://transpordiamet.ee/lennureisil-keelatud-esemed ja https://www.tallinn-airport.ee/reisijale/pagas/
 • Reisiks on vajalik Eesti kodaniku pass, kehtiv vähemalt 6 kuud pärast soovitava viisa perioodi lõppu. Passis peab olema vähemalt 2 vaba lehekülge. Eesti halli välismaalase passiga pole võimalik Omaanis viisat piirilt saada.
 • Omaanis on soovitav kanda riietust, millega oleksid kaetud õlad ja sääred (meestel pikad püksid, naistel pikem seelik või püksid). Kaasa võtta kõik ujumiseks vajalik ja päikese eest kaitseks ning matkaks sobilikud riided ja jalanõud (Saiq platool, Al-Hootah koopas, vadides ja Wahiba liivadel liikumiseks).
 • Omaan reis ei ole sobiv piiratud liikumisvõimega isiku jaoks, kuna külastame kohti, mis nõuab liikumist ebatasasel maastikul (kindlused, kõrbemaastik, varemed, vadid).
 • Omaani raha (Omaani riaal, OMD) saab vahetada nii piiril, kui Omaanis. Vahetamiseks kaasa võtta EUR või USD.
Täida reisiga seotud info.

NB! Broneering kehtib, kui olete saanud kinnituse e-postiga.

Scroll to Top