ESTONIAN TRAVELLERS

Reisija meelespea

Reisi eest tasumine

Olles valinud reisi, millele sooviksite minna, tuleb esmalt saata reisi broneerimise soov e-posti teel reisid@travellers.ee. Lisada tuleb reisijate arv, ees ja- perekonnanimed, isikukoodid, passi number ja kehtivus, kontakttelefoni number ja elukoha aadress. Kohtade kinnitamisel väljastab Estonian Travellers arve, mille alusel tuleb tasuda reisitasu järgmiselt:

 1. ettemaks 1/3 reisitasust 5 päeva jooksul alates arve esitamisest
 2. ülejäänud reisitasu ehk reisi kogumaksumus peab olema tasutud hiljemalt 61 päeva enne reisi algust

Kui reisini on jäänud 61 päeva või vähem, tuleb kohtade olemasolul/kinnitamisel tasuda kogu reisi maksumus koheselt.

Reisidokumentide kättesaamisel reisikorraldajalt on reisija kohustatud kontrollima nime, sünniaja, reisi kuupäeva, reisikirjelduse ja teiste oluliste andmete õigsust ja vajalike dokumentide olemasolu ning puuduste esinemisel neist reisikorraldajat koheselt teavitama. Kui reisija ei ole e-pileteid 48 tundi enne reisi algust kätte saanud, siis on reisijal kohustus sellest reisikorraldajat informeerida.

Reisija vastutab reisikorraldajale antud oma andmete õigsuse eest (sh. reisikuupäevad, nimed, sünniajad, passiandmed, kontakttelefon, kontakt e-post jms.) ning tagab kontaktvahendite toimimise enne reisi ja reisi vältel.

Täpsem info reisi soetamise ja reisitasu muutumise kohta vaata pakkettreisileping.(link meie lepingule)

Dokumendid

Enne reisi ostmist tuleks veenduda passi ja/või ID-kaardi kehtivuses. Euroopa Liidu riikides peab reisidokument kehtima reisi vältel, väljaspool Euroopa Liitu nõuab osa riike, et pärast riigist väljumist kehtiks pass veel kuni 6 kuud.

Reisija vastutab oma reisidokumentide korrasoleku ja reisikorraldaja poolt nõutavate vajalike dokumentide õigeaegse esitamise eest, s.t. oma reisidokumentide vastavuse eest nõuetele – kehtivus, kehtivusaja pikkus peale reisi, sobivus sihtmaa viisatingimustega, väline rikutus.
Soovitame teha passist ja/või ID-kaardist paberil või elektrooniliselt koopiad ja hoida neid originaaldokumentidest lahus.

Lapsega reisival täiskasvanul, kes ei ole lapse seaduslik hooldaja (näiteks vanavanem, peretuttav jne), peaks reisil kaasas olema lapse vanemate ühine nõusolek. Sama kehtib juhul, kui lapsega reisib vaid üks lapsevanematest või kui laps reisib täiesti üksi. See, kas piisab vanemate lihtkirjalikust nõusolekust või tuleb dokument vormistada notari juures, sõltub eelkõige külastatava riigi ja ka reisimarsruudil läbitavate riikide nõuetest.
Üksikvanema staatuse tõendamiseks on lapse sünnitunnistus ja sama otstarvet täidab ka rahvastikuregistri väljavõte. Rohkem infot Reisi Targalt lehel.

Kindlustus

Reisija on kohustatud sõlmima enne reisi reisikindlustuse lepingu, mis hõlmab nii tervisekindlustust, kui reistõrkekindlustust. Tervisekindlustus peab katma haiguse või õnnetuse korral vajaliku meditsiiniabi ning surma korral põrmu transportimise. Reisitõrkekindlustus peab katma minimaalselt ulatuse, mis tagab kindlustusjuhtumi korral reisija naasmise reisi lähtepunkti (Euroopa reiside puhul 800 euro ulatuses, muu maailma reiside puhul 1800 euro ulatuses). Soovitav on sõlmida reisikindlustus koheselt peale pakettlepingu sõlmimist ning kogu reisi maksumuse ulatuses, millisel juhul saab reisija kindlustushüvitise reisitasu ulatuses juhul, kui ta ei saa haiguse või muu kindlustusjuhtumi tõttu reisil osaleda. Samuti on soovitatav sõlmida piisava kaitsega pagasikindlustus.

Euroopasse reisides soovitame taotleda lisaks kindlustusele Euroopa Ravikindlustuskaart.

Vaktsineerimine

Kas vajad vaktsiini – loe Terviseameti veebist reisimisega seotud infot.

Ravimid reisil

Ravimitega Eestist välismaale või välismaalt Eestisse reisimiseks võib tarvis olla Ravimiameti luba.

Esmatarbe reisiapteegis võiksid soovituslikult kaasas olla:

 • Valuvaigistid – paratsetamool ja ibuprofeen.
 • Kõhuviirustele ja teistele soole mikrofloora muutustest tingitud vaevustele mõeldud tabletid ja/või piimhappebakterite preparaadid.
 • Vajadusel allergiatabletid.
 • Päikesekaitsekreem ning päikesepõletuse vastu näiteks aaloe geel.
 • Erineva suurusega haavaplaastrid ja villiplaastrid.
 • Naha desinfitseerimiseks antiseptikum.
 • Külmetuse vastased preparaadid.
 • Reisikapslid Bon Voyage või sarnased.
 • Sääsetõrjevahend (sõltuvalt sihtkohariigist).
 • Kompressioonpõlvikud lennule(vajadusel).


Täpsemaid juhiseid preparaatide ja ravimite soovituste kohta reisiapteegi koostamiseks küsige apteekrilt.

Pagas

Eri lennufirmadel on erinevad reeglid selle kohta, kui palju ja milliste mõõtudega pagasit on lubatud õhusõidukisse võtta. Samuti on reeglid erinevad eri- või ülemõõdulise pagasi kohta.
Käsiagas ei tohi sisaldada kergesti süttivaid, tuleohtlikke, plahvatusohtlikke, söövitavaid, mürgiseid ega muul viisil ohtlikke aineid või esemeid. Käsipagasi reeglid leiad siit.

Soovitame üle vaadata ka need esemed, mida soovite pakkida registreeritud pagasisse ehk nö suurde kohvrisse. Reeglid leiad siit.

Kogu pagasit puudutav info on leitav Tallinna Lennujaama veebist ja Transpordiameti veebist.

Tollieesikrjad

Plaanides reisile kaasa võtta või reisilt tuua alkoholi- ning tubakatooteid ja muid kaupu, siis tutvuge eelnevalt Eesti ja teiste läbitavate riikide tollieeskirjadega.

Kolmandatest riikidest Eestisse imporditavate esemete reeglid on leitavad Maksu-ja Tolliameti veebist.

Enne taimede ja taimsete saaduste Eestisse toimetamist tuleks uurida sisseveo tingimusi. Mõnede taimede ja taimsete saaduste sissevedu kolmandatest riikidest on keelatud. Loe lähemalt Põllumajandus- ja Toiduameti kodulehel olevaid soovitusi.

Lennufirmad

Lennufirmade tingimused on erinevad, seda nii pagasi, kui ka pardatoitlustuse osas. Selles osas täpsem info juba reisi ostes.

Kui teil on mõne lennufirmade ühenduse kliendikaart või olete ühinenud lennufirma boonusprogrammiga, siis teavitage sellest meid reisile registreerumisel ning võtke reisile kaasa oma boonusprogrammi kaart, esitades see lennujaamas check-ini tehes. Reisi lõpus soovitame kontrollida lennupunktide olemasolu teie lennufirma boonusprogrammi kontolt. Kui kõik punktid pole mingil põhjusel laekunud, saate esitada järelpärimise. Kindlasti hoidke selleks alles kogu reisi vältel kogunenud pardakaardid, mille alusel on teil võimalik boonuspunktid oma kontol arvele võtta.

Raha ja sularaha reisil

Valuutakurssidega on võimalik tutvuda Tavidi veebilehel.

Valuutakursid, mis on välja toodud Tavidi valuutavahetuse lehel, ei pruugi olla sarnased sihtkohariigi kursiga. Mõnede sihtkohariikide valuutat pole võimalik Tavidi valuutavahetuses ka vahetada.
Reisile minnes soovitame kindlasti kaasa võtta sularaha. Täpsem info juba iga reisi juures eraldi. Enne reisi kontrolli kindlasti ka pangakaardi kehtivust.
Euroopa Keskpanga valuuta kursid vaata siit.

NB! Kui Teie reisil tekib mingeid probleeme, siis palun teavitage võimalikult kiiresti sellest ka reisijuhti. 

Kasulikud lingid:

Tallinna Lennujaam: https://www.tallinn-airport.ee/
Reisimisega seonduv Reisi Targalt lehel: https://reisitargalt.vm.ee/
Ilm maailmas: https://www.weatherbase.com
Ilm maailmas lähipäevadel: https://worldweather.wmo.int/en/home.html
Kellaaeg maailmas: https://www.worldtimeserver.com/

Scroll to Top