TANSAANIA

Aastavahetus Aafrikas

Reisitutvustus

TANSAANIA – aastavahetus Aafrikas!

4500 eurot (hind ühele inimesele kaheses toas)

Tansaania reis 21.12. – 03.01.2025

Unistad aastavahetusest ja safarist metsikus Aafrikas või lihtsalt lõõgastuda valgetel liivarandadel ning nautida türkiissinistvett? Tansaania pakub seda kõike ja veelgi enam! Tansaania on tuntud oma loodusliku ilu, kultuurilise mitmekesisuse ja unikaalsete safarielamuste poolest, luues unustamatu reisikogemuse. Siin paikneb Aafrika kõrgeim mägi Kilimanjaro ja maailmakuulsad Serengeti rahvuspargi metsikute loomade elupaigad ning imeline Sansibari saar päikeseliste randade ja põneva vanalinnaga.

Alustame oma reisi Arushast, kus anname endale mõnusalt aega Tansaania elu-olusse sisseelamiseks. Järgmistel päevadel suundume Serengeti rahvusparki, kus võime näha lõvisid, elevante, sebrasid ja paljusid teisi loomi, kes rändavad vabalt savanni lõpututel rohelistel avarustel. Kogeme unustamatuid elamusi safaril ja Ngorongoro kraatris, mis on rikkaliku ökosüsteemiga üks maailma suurimaid vulkaanilisi kraatreid.

Lisaks võtame aega külastada Hadzabe ja Datoga hõime, sukeldudes sügavamale Aafrika kohaliku kultuuri ja traditsioonidesse.

Pärast elamusterohket safarit suundume päikeselisele Sansibari saarele, kus meid ootavad valged liivarannad, kristallselge vesi ja rikkalik ajalugu.

Külastame Stone Towni, UNESCO maailmapärandi nimistus olevat ajaloolist linna, kus Araabia, India, Euroopa ja Aafrika kultuurid kohtuvad. Linnaekskursioonil näeme erinevate kultuuride sulamit ning külastame ajaloolisi paiku, mis peegeldavad saarerikast minevikku.

Lõõgastume troopilise päikese all randadel, kus saame ujuda ning soovi korral snorgeldada ja sukelduda korallriffidel, kohtuda värvikirevate kalade ja mereelanikega.

Veedame imelise aastavahetuse ja tervitame uut aastat kuldsel Sansibaril!

Reisime väikese grupiga, 12 reisijat.

Reisijuht: Margit Aasmäe

Aastavahetus Tansaanias ootab!

Tutvustav video Tansaania kohta

Vajuta kaardile, et näha teekonda

Tansaania

Reisikava

1.päev

Tallinn – Kilimanjaro

Väljalend Tallinna Lennujaamast vastavalt lennuplaanile.

2. päev

Kilimanjaro – Arusha

Saabumine Kilimanjaro Rahvusvahelisse lennujaama, kohtume giidiga. 
Transfeer Arushasse, hotelli sisseregistreerimine.
Puhkame lennureisist ja kohaneme kohaliku eluga. Soovi korral võimalus tutvuda Arusha linnaga, külastada Maasai turgu, puuvilja turgu ja Tansaniidi muuseumi.
Tansaania

Majutus Arushas, Tulia Retreat Hotel and Spa või sarnane.

3. päev

Arusha – Ngorongoro kraater – Serengeti rahvuspark

Peale hommikusööki algab sõit Serengeti rahvusparki. Looklev mägitee viib meid läbi külade ja põllumaade, jõudes kuni Ngorongoro kraatrini. Sõidame piki kraatrit kuni selle lääneservani, kus jätkame teekonda Serengeti suunas, mis on eriti kuulus sebrade ja gnuuderände poolest. Kinnitame keha piknik lõunasöögiga pargis.
Tansaania

Õhtusöök ja ööbimine Serengeti rahvuspargis Osero Serengeti Tented Camp.

4. päev

Serengeti rahvuspark

Varastel hommikutundidel, enne hommikusööki, läheme päikesetõususafarile. Seejärel sõidame hommikusöögiks tagasi majutuskohta ning jätkame terve päeva safarit Serengeti rahvuspargis. Silmapiirini ulatuv lõputu savann, mõned akaatsiapuud, piiritu avarus. Siin elab üle miljoni gnuu, üle kahesaja tuhande sebra, üle kolmesaja tuhande Thomsoni gaselli, kes rände ajal alustavad pikka teekonda uutele rohumaadele. Lõunapikniku peame pargis.
Tansaania

Õhtusöök ja ööbimine Serengeti rahvuspargis Osero Serengeti Tented Camp.

5. päev

Ngorongoro kraater

Pärast varast hommikusööki alustame sõitu Ngorongoro kaitsealale ja laskume alla vanasse vulkaanikraatrisse. Vaade kraateri servalt 600m sügavusele ja 20km läbimõõduga kraatripõhjale on hingemattev! Kui kusagil maakeral võiks olla loomade paradiis, siis on see kindlasti seal. Laskumine üle 600 meetri kraatri põhja, järve piirkonnas võib näha flamingosid, päev möödub safarit nautides. Lõunatame kraatris järve ääres. Õhtupoolikul sõidame tagasi kraatrist välja, et jõuda õhtuks Lake Eyasisse.
Tansaania

Õhtusöök ja ööbimine Tindiga Tented Camp.

6. päev

Hadzabe ja Datoga hõim

Vara hommikul, enne hommikusööki, liitume ühe viimase rändhõimuga Aafrikas – Hadzabe hõimuga. Toimub põnev jaht koos hõimuliikmetega, nii on meil võimalus tutvuda kõige paremini nende elu-oluga. Edasi sõidame kohtuma Datoga hõimuga, kes on aga täiesti erineva eluviisiga, nimelt on nad osavad sepad. Peale seda sõidame Arusha lennujaama, kus kell 17.00 lendame Sansibarile. Transfeer hotelli.
Tansaania

Majutus Amaan Beach Bungalows.

7. päev

Sansibar

Hommikusöök. Puhkus Nungwi lumivalgetel liivarandadel. Suurepärased võimalused ujumiseks ja snorgeldamiseks.
Tansaania

Majutus Amaan Beach Bungalows.

8. päev

Stone Town ja Vangla saar

Täna sõidame Sansibari pealinna Stone Towni, mis kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse ja  teeme giidiga linnaekskursiooni. Stone Town on olnud vilkal kaubateel läbi aegade värvika ajalooga, olles 19.saj esimesel poolel ka Omaani Sultanaadi pealinn. Siin toimus ka aktiivne orja ja vürtside kaubandus. Seetõttu näeme linnas erinevat araabia arhitektuuri, India arhitektuuri ja kohalikku arhitektuuri ning vaid neile iseloomulikke uksi/aknaid.
Ekskursioonil kaeme ka endist sultani residentsi Imede maja araabia keeles Beit-al-Ajaib, külastame 17 saj. omaanlaste ehitatud vana kindlust, mis tagas kaitse eurooplaste rünnaku katsetele, endist orjaturgu, rokkansambel Queen`i vokalisti Freddy Mercury kodukohta, Forodhani aeda, mis on õhtuti populaarne kogunemiskoht ning kus müüakse kohalikku Suahiili ja Sansibari tänavatoitu ja legendaarset Jaws Corner`it, kuhu kohalikud kogunevad tassikese Sansibari kohvi juures juttu vestma ja lugusid pajatama. Samuti suurimat kohalikku Darajani turgu, anglikaani katedraali Christ Church, mis tähistas orjakaubanduse lõppu ning St. Josephi katoliku kirikut.
Tansaania

Peale linnaekskursiooni teeme paadisõidu Changuu ehk ka nn Vangla saarele, mis oli kunagi kavandatud vangide kinni pidamiseks, kuid mis tänapäeval on asustatud erinevat liiki hiigelsuurte kilpkonnadega. Õhtul sõidame tagasi hotelli.
Tansaania

Majutus Amaan Beach Bungalows.

9. päev

Mnemba saar ja delfiinid

Täna teeme vahva väljasõidu Mnemba saare juurde, vaatleme delfiine ning peatume leetseljakul. Võimalus imelisel korallriffil snorgeldada ja tutvuda veealuse eluga. Paadiretkel serveeritakse puuvilju, saab ka limonaadi ning pudelivett.
Tansaania

Majutus Amaan Beach Bungalows.

10. päev

Vürtsituur

Hommikul sõidame Vürtsifarmi, kus tutvume erinevate maitseainetega. Peale seda on vaba aeg rannas veetmiseks.
Tansaania

Majutus Amaan Beach Bungalows.

11. päev

Sansibar

Puhkame. Naudime saare ilu ja rannarõõme. 
Valmistume vana aastat ära saatma ning uut ja suurepärast vastu võtma!
Tansaania aastavahetus

Majutus Amaan Beach Bungalows.

12. päev

Sansibar

Head uut aastat!

Vaba aeg, mida saame sisustada oma äranägemise järgi, veeta aega rannas, ujuda, teha sisseoste, külastada paiku, mis pakub erihuvi või lihtsalt hotellis puhata.
Tansaania

Majutus Amaan Beach Bungalows.

13. päev

Sansibar – Tallinn

Hommikusöök hotellis. 
Transfeer Abeid Amani Karume Rahvusvahelisse lennujaama Sansibaril.
Tagasilend Tallinna.

14. päev

Tallinn

Saabumine Tallinnasse.

Loodame, et olete reisil leidnud uusi sõpru, teinud palju fotosid ja saanud kauneid mälestusi põnevast Tansaaniast.

Ootame teid tagasi uutel reisidel!

Üldine info:

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu reisiprogrammis kirjeldatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu (eelkõige, kui muutunud reeglid sihtkohas ei võimalda külastada mõnda programmis märgitud paika või vaatamisväärsust), pakkudes võimalusel alternatiive. Reisiprogrammi läbiviimine võib sõltuda ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus või ka nõuete muutumine sihtriiki sisenemisel ja väljumisel jne. Lähtuvalt eeltoodust on reisijuhil õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

NB! Reisija on kohustatud tutvuma Estonian Travellersi pakettreisilepinguga

Mida hind sisaldab?

HIND 4500 eurot sisaldab:

 • Lennupiletid Tallinn-Kilimanjaro ja Sansibar-Tallinn vastavalt reisiplaanile;
 • lennupilet siselennuks Arusha-Sansibar;
 • lennujaamamaksud (lennujaamamaksud võivad muutuda olenemata reisikorraldajast, tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja/või ametivõimude otsustest vms.);
 • majutuse kahestes tubades Tulia Retreat Hotel and Spa ja Amaan Beach Bungalows või sarnastes hotellides ning majutuse safaril;
 • hommikusöögid hotellides ning hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid safaripäevadel vastavalt reisikavale;
 • pudelivesi ja transport safari ajal;
 • sissepääsud safari parkidesse;
 • kohaliku inglise keelt kõneleva giidi teenused;
 • kogu reisi vältel kogemustega eesti keelne reisijuht, kes tutvustab sihtkohti eesti keeles ja vajadusel tõlgib kohaliku giidi inglise keelest eesti keelde;
 • kogu transpordi Sansibaril vastavalt reisikavale;
 • kõik lennujaama transfeerid;
 • kõik ekskursioonid, sissepääsutasud muuseumitesse ja teistele tasulistele objektidele vastavalt reisikavale.

Lisatasu eest (tellimine ja tasumine enne reisi):

 • majutus üheses hotellitoas 275€.

Raha kulub reisil juurde:

 • Tansaania viisatasuks (orienteeruvalt 50 USD);
 • jootrahaks kohalikule giidile ja bussijuhile 30 eurot reisija kohta, mille kogume reisijuhi kätte.
 • reisikindlustuseks (NB! soovitame tungivalt vormistada nii tervise- kui reisitõrkekindlustus).

Reisija on kohustatud tutvuma Estonian Travellers OÜ pakettreisilepinguga ja standardinfo teabelehega enne reisi. Reisi broneerimise tasu maksmine loetakse pakettreisilepinguga nõustumuseks.

LISAINFO

 • Minimaalne reisijate arv reisi toimumiseks on 12 inimest.
 • Pagasireeglid: https://transpordiamet.ee/lennureisil-keelatud-esemed ja https://www.tallinn-airport.ee/reisijale/pagas/.
 • Kaasa võtta päikesekreem, peakatted tuulejope või veekindel jakk, tasku- või pealamp ning mugavad riided ja jalanõud osalemiseks safaril ja liikumiseks arheoloogilistes paikades.
 • Tansaania rahaühik on šilling(TZS), mida saab vahetada Tansaanias. Orineteeruv Tansaania šillingi vahetuskurss on 1 EUR ­– 2700 TZS. Sularahavahetuseks kaasa võtta EUR või USD.
Täida reisiga seotud info.

NB! Broneering kehtib, kui olete saanud kinnituse e-postiga.

Scroll to Top