Jordaania

Kuningriik Lähis-Ida südames

Reisitutvustus

Jordaania- kuningriik Lähis- Ida südames 

1899 eurot (hind ühele inimesele kaheses toas)

Jordaania reis 30.09. – 08.10.24

Puhkus Jordaanias on suurepärane võimalus ühendada rand, päike ja veerõõmud, rikka kultuurireisiga. Jordaania vaatamisväärsused on maailmatuntud. Siin asub maailma madalaim koht – Surnumeri, legendaarne Petra kaljulinn, punane kõrb Wadi Rum, Rooma impeeriumi vanalinn Jerash ning päikseline Aqaba Punase mere rannikul. Siin põimuvad piiblilood ja ristirüütlite retked islamimaailma arhitektuuri ja külalislahkusega. Jordaania pealinnas Ammanis saame osa pulbitsevast linnaelust, kus pildis nii vesipiibu baarid, kui ka rikkalikud idamaa turud. Hinnad Jordaanias on hoitud pisut madalamad, kui meil Eestis. Kõige selle hea käekäigu eest, hoolitseb hašimiitide monarhia neljas Jordaania kuningas Abdullah II.

Meie Jordaania reis on suurem, kui tavaline pakettreis Jordaaniasse, see on elav kogemus Lähis-Ida südamest kogu eluks. Seda silmas pidades reisime piiratud grupiga, kuni 12 inimest.

Reisijuht: Margit Aasmäe 

Kindlusta osavõtt meiega ja broneeri reis varakult!

Tutvustav video Jordaaniast

Vajuta kaardile, et näha teekonda

Jordaania kaart

Reisikava

1.päev

Tallinn – Amman

Väljalend Tallinnast. Saabumine Ammani lennujaama.
Transfeer hotelli, ööbimine Ammanis.

2. päev

Amman – Jerash – Ajloun – Amman

Täna sõidame Jerashi, mida on kutsutud ka Aasia Pompeiks ning mis on üks paremini säilinud Rooma impeeriumi linnu Lähis-Idas. Suurejoonelisse Rooma linna siseneme läbi legendaarse Hadrianuse värava, jalutame uhkel sammaste tänaval – cardo maximusel, külastame foorumit, kahte Roomaamfiteatrit, Artemise templit ja teisi muistse linna ehitisi.

Edasi viib me tee Ajlouni kindlusse Auf ́i mäe (1250m) tipus, mille ehitas 1184. aastal Saladini armee kindral Izz al-Din Usama. Moslemite kindlus kontrollis liiklust, mööda Damaskust ja Egiptust ühendavat teed, et kaitsta oma riiki ristisõdijate sissetungi eest.

Õhtusöök ja majutus Ammani hotellis.

3. päev

Ammani linnaekskursioon – Jeesuse ristimispaik – Surnumeri 

Ennelõunal tutvume Jordaania pealinna ja suurima linnaga – Ammaniga, mis kunagi kandis Philadelphia nime. Külastame vanalinna turgu, Ammani tsitadellimäge, Heraklese templilt ning Rooma amfiteatrit foorumi ja folkloori muuseumitega. Muuseumites saame hea ülevaate nii jordaanlaste traditsioonidest, kui ka erinevate rahvuste kommetest Jordaanias.

Pealelõunal suundume Jordani jõe äärde, kohta, kus Ristija Johannes Jeesus Kristuse ristis. Palverändurite sihtkohas saame katsuda Jordani jõe voogu. See on ka ainus koht Jordani jões, kus eraisikutel on ligipääs piirijõele. Jordani jõe läänekaldal lehvib Iisraeli lipp ning võimalik, et näeme ka ristimistalitusi Iisraeli poolel. Külastame Püha Ristija Johannese Kreeka õigeusu kirikut ja kiriku muuseumi.

Õhtuks jõuame allapoole 400 meetrit merepinda, ülisoolase Surnumere juurde. Tegemist on maakera madalaima veekoguga, mille soolasisaldus on kaheksa korda suurem enamiku maailma ookeanide soolasisaldusest.
Majutume hotelli ja läheme ujuma Surnumerre. Ujumine Surnumeres on ainulaadne elamus, soolasisalduse tõttu saab vees hõljuda või isegi lehte lugeda. Rannas on võimalik ennast kokku määrida Surnumere ravimudaga, mis pinguldab nahka ja muudab selle mõnusalt siledaks ja värskendatuks.

Õhtusöök ja majutus Surnumere äärses hotellis.

4.päev

Surnumeri – Nebo mägi – Madaba

Hommikul on võimalus supelda veel Surnumeres ja nautida randa tõusvas päikeses. Seejärel sõidame 30 kilomeetrit ida poole ja jõuame Nebo mäele, kus Mooses nägi Tõotatud maad, kuid kuhu tal endal oli keelatud minna. Väidetvalt on Mooses maetud mäe lähedale, kuid tema hauakoht püsib siiani saladuses. Mäelt avanevad avarad vaated Surnumerele, Iisraelile ja Palestiina aladele.

Jätkame teekonda mosaiikidest täidetud Madaba linna. Väikese kirikuga kroonitud ajalooline linn asub keset Jordaania kõige viljakamat maad. Parim siiani leitud mosaiik, on endiselt oma algsel kohal Kreeka õigeusu Püha Georgiuse kiriku põrandal. Kaart kujutab Lähis-Ida 6. sajandist pKr ning osa sellest sisaldab vanimat säilinud originaalset kartograafilist pilti Pühast Maast, eriti Jeruusalemmast.

Õhtusöök ja majutus Madaba hotellis. 

5.päev

Madaba – Ma`ini kuumaveeallikad – Kerak – Petra

Täna sõidame populaarsesse looduslikku spaasse Ma`ini kuumaveeallikatele soojavee vanne võtma. Allikad langevad kosena otse mägedest ja küündivad temperatuuridele 45C-60C. Kauni loodusvaatega välibasseinides saame mõnusalt lõdvestuda ning pehmendada keha kaaliumi, magneesiumi ja kaltsiumi rikkas soojas vees. Soovijad saavad proovida ka looduslikku aurusauna basseinide kohal asuvas koopas.

Reisi jätkame mööda kuulsat Kuningate teed ning külastame üht suurimat ristisõdijate kindlust Qal’at al-Karak. Ristisõdijad ehitasid kindluse Rooma impeeriumi piiride ja Punase mere kaubateede kaitseks. Peale pikka piiramist ja lahingut 1183 p.Kr langes kindlus Saladini moslemite armee kätte, hiljem võtsid kindluse üle mamelukid, kes täiendasid kindlustust. Kindlusest avanevad suurepärased vaated orgudele ja Karaki linnale.

Õhtusöök ja majutus Petra hotellis. 

6.päev

Petra – Wadi Rum

Veedame päeva Petras, mis on üks põnevamaid vaatamisväärsusi Jordaanias ning üks maailmaimedest, avaldades muljet oma imelise arhitektuuriga. Linn on raiutud mägedesse iidsete nabatealaste poolt, rohkem kui 2000 aastat tagasi. Peidetud linn oli sajandeid unustuses ning selle taasavastas Šveitsi maailmarändur Jean Louis Burckhardt 1812 aastal. Tänaseks on Petra linn UNESCO maailmapärandi nimekirjas ning Jordaania külastatuim turismiatraktsioon.

Majutus Wadi Rumi kõrbelaagris kaasaegsete mugavustega

7.päev

Wadi Rum – Aqaba 

Avastame Wadi Rumi – beduiinide kõrbeorgu, mida raamivad pruunid ja punased sakilised mäeahelikud ning mida mööda kulges legendaarse Araabia Lawrence ́i teekond. Wadi Rumis on filmitud mitmeid tuntuid filme, nagu näiteks Marslane, Transformers: Langenute kättemaks, Punane planeet ja Inglise patsient. Paari tunnisel džiibisõidul saame elamuse ainulaadsetest kõrbe- ja liivakivimägedest, punase liiva düünidest ning iidsetest raidkirjadest kaljudel.

Õhtusöök ja majutus Aqaba hotellis. 

8.päev

Aqaba 

Viimane päev Aqabas. Võimalus teha sisseoste, veeta aega rannas või teha paadiretk Punasel merel. Päev rannapuhkuseks ja sukeldumiseks või snorgeldamiseks.

Õhtusöök ja majutus Aqabas

9.päev

Aqaba – Tallinn 

Transfeer Aqaba lennujaama. Lend Aqaba-Istanbul-Tallinn. Saabumine Tallinna.

Üldine info:

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu reisiprogrammis kirjeldatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu (eelkõige, kui muutunud reeglid sihtkohas ei võimalda külastada mõnda programmis märgitud paika või vaatamisväärsust), pakkudes võimalusel alternatiive. Reisiprogrammi läbiviimine võib sõltuda ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus või ka nõuete muutumine sihtriiki sisenemisel ja väljumisel jne. Lähtuvalt eeltoodust on reisijuhil õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

NB! Reisija on kohustatud tutvuma Estonian Travellersi pakettreisilepinguga

Mida hind sisaldab?

HIND 1899 eurot sisaldab:

 • lennupiletid Tallinn – Istanbul – Amman ja Aqaba – Istanbul – Tallinn;
 • lennujaamamaksud (NB! lennujaamamaksud võivad muutuda olenemata reisikorraldajast, tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja/või ametivõimude otsustest vms.);
 • Jordaania viisa vormistamise (NB! viisa vormistamiseks on vajalik enne reisi saata meile passikoopia. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi);
 • majutuse kahestes tubades 3-4* hotellides/kõrbelaagris;
 • hommiku-/õhtusöögid hotellides ja kõrbelaagris;
 • kohaliku inglise keelt kõneleva giidi teenused;
 • kogu reisi vältel kogemustega eesti keelnereisijuht;
 • kõik sissepääsutasud muuseumitesse ja teistele tasulistele objektidele vastavalt programmile;
 • kohaliku bussi ringreisiks;
 • džiibi ekskursiooni Wadi Rumis.

Lisatasu eest (tellimine ja tasumine enne reisi) :

 • majutus üheses hotellitoas/kõrbelaagris 300 €

Raha kulub reisil juurde:

 • soovi korral kaamelisõiduks Wadi Rumi kõrbes
 • lõunasöökideks ja jookideks
 • reisikindlustuseks (NB! soovitame tungivalt vormistada nii tervise- kui reisitõrkekindlustus)
 • jootrahaks kohalikule giidile ja bussijuhile 40€ reisija kohta, mille kogume reisijuhi kätte

NB! Reis toimub grupi – 12 reisija kogunemisel.

Reisija on kohustatud tutvuma Estonian Travellers OÜ pakettreisilepinguga ja standardinfo teabelehega enne reisi. Reisi broneerimise tasu maksmine loetakse pakettreisilepinguga nõustumuseks.

LISAINFO

 • Lendudel teenindab Turkish Airlines või partnerettevõte. Lennukipardal pakutakse tasuta einet ning nii karastus- kui alkohoolseid jooke. Lennukisse on lubatud kaasa võtta 30 kg tasuta pagasit. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg.
 • Pagasireeglid: https://transpordiamet.ee/lennureisil-keelatud-esemed ja https://www.tallinn-airport.ee/reisijale/pagas/
 • Reisiks on vajalik Eesti kodaniku pass, kehtiv vähemalt 6 kuud pärast soovitava viisa perioodi lõppu. Passis peab olema vähemalt 2 vaba lehekülge.Eesti halli välismaalase passiga pole võimalik Jordaanias viisat piirilt saada.
 • Jordaanias on soovitav kanda riietust, millega oleksid kaetud õlad ja sääred (meestel pikad püksid, naistel pikem seelik või püksid). Kaasa võtta kõik ujumiseks vajalik ja päikese eest kaitseks ning matkaks sobilikud riided ja jalanõud (Petra ja Wadi Rumi külastuseks).
 • Jordaania reis ei ole sobiv piiratud liikumisvõimega isiku jaoks, kuna külastame kohti, mis nõuab liikumist ebatasasel maastikul (kindlused, kõrbemaastik, varemed).
 • Jordaania raha (Jordaania dinaar, JOD) saab vahetada piiril. Vahetamiseks kaasa võtta EUR või USD.
Täida reisiga seotud info.

NB! Broneering kehtib, kui olete saanud kinnituse e-postiga.

Scroll to Top