PANAMA

Eksootika kahe ookeani vahel

Reisitutvustus

PANAMA – eksootika kahe ookeani vahel.

3850 eurot (hind ühele inimesele kaheses toas)

Panama reis 10.12. – 22.12.24

Panama on põnev sihtkoht, kus segunevad seiklus ja loodus. See on omanäoline ilu, alates Panama kanalist kuni džunglite sügavusteni, mis pakub võimalusi matkamiseks ja looduse imetlemiseks. Siin on meeleolukas kultuur, maitsvad mereannid ning soojad ja sõbralikud inimesed.

Kohalikus kultuuris on segatud Euroopa, Aafrika ja Ameerika põlisrahvaste mõjud. Riik on koduks paljudele ainulaadsetele traditsioonidele ja festivalidele.

Meie reisil kogeme kõike Panamale iseloomulikku. Jälgime laevade liiklust maailma ühel olulisemal veeteel – Panama kanalil, mis ühendab Vaikse ookeani Atlandi ookeaniga. Läheme külla indiaani põlisrahvastele, kellede mitmekesisus on rikastanud Panama kultuuri ja toonud kaasa mitmesuguseid traditsioone ning keeli. Uurime ja maitseme, kuidas valmib siinne kvaliteetne kohvi. Saame teada, millised on need päris panamakübarad ning kuidas neid punutakse.

Proovime ceviche ja krabisabasid ning teisi kohalikke roogasid, mis panevad maitsemeeled tantsima. Jalutame pealinnas Panama Citys, nii vanalinnas, kui ka tõeliste kõrghoonetega pikitud kesklinna tänavatel. Imetleme rannapromenaadilt suurepärast Panama City panoraami ning saame osa linna elavast ööelust.

Rändame Bocas del Toro saarestikus, mis on tuntud oma kaunite randade ja selge vee poolest.

Reisime väikese grupiga, 12 reisijat.

Reisijuht: Erik Niinemaa

Panama ootab Sind avastama oma looduse imepärast ilu ja kultuuririkkust. Ole valmis üllatusteks ja lase Panama koos meiega oma südamesse!

Tutvustav video Panama kohta

Vajuta kaardile, et näha teekonda

Reisikava

1. päev

Tallinn – Panamá City

Saabumine Panamá City lennujaama. Transfeer hotelli.
Majutus Panamá Citys.
Hotell: Best Western Plus**** või sarnane.

2. päev

Panamá City

Hommikusöök hotellis. Alustame päeva linnaekskursiooniga ning suundume pealinna kuulsale rannapromenaadile Amador Causeway Calzada, kus avaneb imeline vaade Panamá City panoraamile.
Panama

Teeme fotopeatuse Biomuseos, mille on kujundanud kuulus arhitekt Franck Gehry ja mis on ka tema ainus taies Ameerikas. Väisame mereandide turgu – Mercado de Mariscos, kus on võimalik maitsta hõrku ceviche’i, mis on valmistatud värske kala, sidruni ja sibulaga. Seejärel avastame UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud Casco viejo vanalinna. Jalutame selle võluvatel alleedel, et näha kirikuid ja väljakuid, Plaza Bolivari ja Plaza de Franciat, kus asub Prantsuse saatkond. Kuulame põnevaid lugusid Prantsusmaa rollist Panama ajaloos.

Lõunasöök kohalikus restoranis Casco Viejo südalinnas. Jätkame ekskursiooni Miraflorese lüüside külastamisega, kus jälgime suurte laevade transiiti läbi Panamá kanali, mis on kui tuiksoon kahe ookeani vahel ning oluline Panama sissetuleku allikas. Hilisel pärastlõunal jõuame tagasi hotelli.

Majutus Panamá Citys.
Hotell: Best Western Plus**** või sarnane.

3. päev

Panamá City – Taboga saar

Peale hommikusööki suundume Amador Causewayle ja sõidame laevaga Taboga saarele.
Isla Taboga on põneva ajalooga idülliline väiksaar, mis asub Panama lahes, otse Vaikse ookeani ranniku vastas. See saar on võlunud läbi aegade nii Hispaania konkistadoore ja piraate, kui ka prantsuse maalikunstnikku Paul Gauguini ning paljusid tuntud Panama kirjanikke.
Panama

Veedame aega saarega tutvudes. Puhkame rannas, naudime päikest ja käime suplemas. Õhtul sõidame laevaga tagasi Panamá Citysse.

Majutus Panamá Citys.
Hotell: Best Western Plus**** või sarnane.

4. päev

Panamá City – Colon – Portobelo  – San Lorenzo

Täna sõidame Kariibi mere rannikule, möödudes Camino Realist – teest, mida varem kasutasid kaupmehed, kes kandsid muulade seljas inkade aardeid. Peatume Panama kanali uute Agua Clara lüüside juures ja vaatame esimeste lüüside tööd Atlandi ookeani poolel. Edasi suundume Portobelosse.
Panama

Külastame San Felipe kirikut, kus asub kuulus Musta Kristuse elusuurune kuju, mis viiakse rongkäigule Festival del Christo Negro käigus iga aasta oktoobris ning millele omistatakse kohalike poolt mitmeid imevõimeid. Kuuleme ka Musta Kristuse kuju leidmise põneva loo. Väisame ka kunagist kuninglikku tollimaja – Real Aduana de Portobelot, kus praegu on muuseum huvitavate väljapanekutega Portobelo ajaloost ja kindlustustest.

Peale lõunasööki, sõidame Panama kanali läänekaldale Rio Chagrese suudmesse, tutvuma UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud San Lorenzo kindlusega. Kindlus ehitati 16. sajandil Kariibi mere rannikule kaitsmaks Hispaania valdusi piraatide röövretkede eest. Majesteetlikust kindlusest avaneb suurepärane vaade Kariibi merele.

Majutus Panamá Citys.
Hotell: Best Western Plus**** või sarnane.

5. päev

Gamboa – Ahvide saar – Wounaani hõim

Hommikusöök hotellis. Seejärel sõidame Gamboasse paadireisile, et avastada Gatúni järve ümbritsevaid väikesaari, sealhulgas kuulsat Isla Monot. Jälgime erinevaid ahviliike. Sukeldume ka põnevasse Wounaani põlisrahva maailma, kus õpime tundma nende elutavasid. Rändame hõimu liikmetega metsa ja tutvume taimedega, mida põlisrahvas kasutab toiduks, ravimiseks ja riietuseks. Sööme lõunat kogukonnas ning näeme ka nende traditsiooniliste tantsude esitlust, tagua puuviljadega tehtud kehamaalinguid ja käsitööd. Õhtuks sõidame tagasi Panamá Citysse.
Panama

Majutus Panamá Citys.
Hotell: Best Western Plus**** või sarnane.

6. päev

Panamá City – La Pintada – Chitré

Kinnitame hommikusöögiga keha pikemaks sõiduks ja jätkame oma ringreisi, suundudes pealinnast La Pintadasse Coclé piirkonnas. Räägitakse, et küla nimi – La Pintada, ehk maalitud, tekkis sellest, et paljud talupojad ja erinevate kogukondade elanikud käisid küla väikeses poes sisseoste tegemas. Pood aga asus küla ainsas värvitud majas. Aja jooksul hakkasid piirkonna inimesed nimetama seda Pintada majaks ja küla La Pintada külaks. La Pintada on kuulus panama kübarate ehk Pintadokübarate valmistamise ja müügi poolest. Külastamegi esiteks kauni traditsioonilise arhitektuuriga La Pintada küla ja seejärel avastame Sombrero Pintao tootmissaladusi.
Panama

Sööme lõunat kohalikus restoranis ja seejärel sõidame Chitrésse. Teel peatume Natas, kus asub põneva ajalooga kirik Basílica Menor Santiago Apóstol, mis ehitati 1522. aastal. Tegemist on vanima siiani kasutusel oleva kirikuga Ameerikas.

Majutus Chitrés.
Hotell: Gran Azuero **** või sarnane.

7. päev

Chitré – Boquete

Hommikusöök hotellis. Seejärel sõidame Panama kohvipealinna Boquetesse. Teeme ekskursiooni Finca Lerida kohvi istanduses. Alustame põldudelt, kus saame teada seostest kohvi kvaliteeti kõige enam mõjutava kolme teguri – pinnase, mikrokliima ja sordi geneetika vahel kohvi valmimisel. Samuti pühendatakse meid kohvi ajaloo, päritolu, kvaliteedi ja kohvi valmistamise saladustesse. Edasi saame jälgida kohvi valmistamise protsessi erinevaid etappe. Ringkäigu lõpetame degusteerimisega.
Lõunasöök kohalikus restoranis.
Panama

Majutus Boquetes.
Hotell: Ladera**** või sarnane.

8. päev

Boquete – Almirante – Bocas del Toro

Peale hommikusööki valmistume päevateekonnaks, lahkume hotellist, sõidame Almirantesse ning sealt edasi laevaga Colóni saarele Bocas del Torosse.

Majutus Bocas del Toros.
Hotell: Playa Tortuga**** või sarnane.

9. päev

Bocas del Drago – Isla Pájaros – Playa las Estrellas

Alustame päeva Bocas del Drago külastamisega, mis asub Colóni saare looderannikul ning on ümbritsetud kauni looduse, ilusate randade ja korallriffidega. See on ka koduks väikesele põlisrahvaste Ngöbe-Buglé kogukonnale. Jätkame päeva paadisõiduga merel, kus meid tervitab Isla Pájaros ehk Linnusaar. Saar seisaks, kui vetel ning on pesitsevate ja üle saare lendavate lindude pühamuks.
Linnuliikidest, mida võime näha, on tuntumad suulad, kajakad, pelikanid ja fregattlinnud. Aga võime silmata ka oranži noka, valge sulestiku ja pika sabaga troopilisi linde, kelle nimeks – Rabijunco Piquirrojo (Phaethonaethereus). Need linnud pesitsevad vaid neljas kohas maailmas ning Linnusaar on nende ainus pesitsuspaik Kariibi mere piirkonnas. Peale lõunasööki suundume Las Estrellase randa. Sellel rahuliku veega rannal elavad kaunivärvilised meritähed (Oreasterreticulatus). Vaatleme oranži, punast, šokolaadi või kollast värvi ja viie lühikese haruga elusorganismide ilu.  Meritähtede läbimõõt võib täiskasvanueas ulatuda suisa 50 sentimeetrini.
Panama

Majutus Bocas del Toros.
Hotell: Playa Tortuga**** või sarnane.

10. päev

Quebrada Sal – Cayo Zapatilla

Peale hommikusööki hotellis, läheme külla Bastimento saare Quebrada Sali ehk Soolaoja põliselanike kogukonnale. Teeme retke koos kogukonna giidiga, kes annab edasi oma teadmisi kohalikust keskkonnast ja loodusest. Retkel näeme metsloomi, nendele omases keskkonnas. Külastame koobast ja juga, hea õnne korral trehvame ka nahkhiiri.
Panama

Sööme lõunat ja peale seda suundume Cayo Zapatillale. Tegemist on kahe väikesaarega, mis asuvad koralliplatvormil ja on osa Isla Bastimentose mere rahvuspargist. Arvatakse, et saarte nimi pärineb saarel kasvavast puuviljast, mida põliselanikud kutsusid – La Zapatillaks. Teeme saarel lühikese jalgsiretke, väisame kookospähkli istandust. Naudime suurepäraseid valgeid liivarandu, kuhu tulevad munema ka erinevat liiki merikilpkonnad.

Majutus Bocas del Toros.
Hotell: Playa Tortuga**** või sarnane.

11. päev

Bocas del Toro – Panamá City

Hommikusöök hotellis.
Pärastlõunal sõidame lennujaama ning lendame tagasi pealinna Panamá Citysse.

Transfeer hotelli.
Majutus Panamá Citys.
Hotell: Best Western Plus**** või sarnane.

12. päev

Panamá City – Tallinn

Hommikusöök hotellis. Transfeer lennujaama.
Tagasilend Tallinnasse.

13. päev

Tallinn

Jõudmine Tallinna lennujaama.
Loodame, et olete reisil leidnud uusi sõpru, teinud palju fotosid ja saanud kauneid mälestusi eksootilisest Panamast.

Ootame teid tagasi meie uutele reisidele!

Üldine info:

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu reisiprogrammis kirjeldatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu (eelkõige, kui muutunud reeglid sihtkohas ei võimalda külastada mõnda programmis märgitud paika või vaatamisväärsust), pakkudes võimalusel alternatiive. Reisiprogrammi läbiviimine võib sõltuda ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus või ka nõuete muutumine sihtriiki sisenemisel ja väljumisel jne. Lähtuvalt eeltoodust on reisijuhil õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

NB! Reisija on kohustatud tutvuma Estonian Travellersi pakettreisilepinguga

Mida hind sisaldab?

HIND 3850 eurot sisaldab:

 • edasi-tagasi lennupiletid Tallinn – Panamá City – Tallinn vastavalt reisiplaanile;
 • lennupiletit Bocas del Toro – Panamá City;
 • lennujaamamaksud (NB! lennujaamamaksud võivad muutuda olenemata  reisikorraldajast, tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja/või ametivõimude otsustest vms.);
 • majutuse kahestes tubades 4* hotellides reisi vältel;
 • hommikusöögid hotellis;
 • 7 lõunasööki vastavalt reisikavale;
 • kohaliku inglise keelt kõneleva giidi teenused;
 • kogu reisi vältel kogemustega eesti keelne reisijuht, kes tõlgib giidi inglise keelest eesti keelde;
 • kogu transpordi ringreisiks Panamas vastavalt reisikavale;
 • transpordi Panamá City lennujaamast hotelli ja hotellist lennujaama;
 • kõik sissepääsutasud muuseumitesse ja teistele tasulistele objektidele vastavalt reisikavale.

Lisatasu eest (tellimine ja tasumine enne reisi):

 • majutus üheses hotellitoas 670€.

Raha kulub reisil juurde:

 • lõunasöökideks, mis reisikavas nimetamata;
 • õhtusöökideks;
 • reisikindlustuseks (NB! soovitame tungivalt vormistada nii tervise- kui reisitõrkekindlustus);
 • jootrahaks kohalikule giidile ja bussijuhile 65USD reisija kohta, mille kogume reisijuhi kätte.

Reisija on kohustatud tutvuma Estonian Travellers OÜ pakettreisilepinguga ja standardinfo teabelehega enne reisi. Reisi broneerimise tasu maksmine loetakse pakettreisilepinguga nõustumuseks.

NB! Reis toimub vähemalt 12 reisijaga grupi kogunemisel.

LISAINFO

 • Pagasireeglid: https://transpordiamet.ee/lennureisil-keelatud-esemed ja https://www.tallinn-airport.ee/reisijale/pagas/
 • Kaasa võtta suplusriided, ujumissussid, tõhus päikesekreem, vihmakeep, sääsetõrjevahend ning liikumiseks arheoloogilistes paikades mugavad riided ja jalanõud.
 • Panama rahaühik on balboa (PAB), kuid kasutusel on ka USA dollar (USD). Soovitame sularaha dollarid Eestist kaasa võtta. Panama balboa vahetuskurss on 1 PAB ­– 1 USD. Sularahana on need kasutusel kõrvuti. Paber rahana on käibel vaid USA dollar, balboad on sularahakäibes vaid müntides.
Täida reisiga seotud info.

NB! Broneering kehtib, kui olete saanud kinnituse e-postiga.

Scroll to Top