Mehhiko seiklus

Mehhiko seiklus: Värvid, maitsed ja müsteeriumid.
10 põnevat fakti Mehhiko kohta.


Mis meenub esimesena, kui mõtled Mehhiko kultuurist? Mariachid, tequila, tacod ja kaunid rannad ning kaktus? See mõte on õige, kuid Mehhiko on palju rohkem, kui eespool kirjeldatu.

Jagame 10 põnevat fakti Mehhiko kohta, millest Sa kindlasti teadlik polnud.

1. Mehhiko on koduks maailma suurimale püramiidile.

Cholula püramiid Puebla osariigis on juhtumisi maailma suurim püramiid. 66-meetrise kõrguse, 400-meetrise laiuse ja 4,5 miljoni kuupmeetri kogumahuga püramiid on Egiptuse Giza püramiidist oluliselt suurem, kuigi see on vähem populaarne. Vaatamata muljet avaldavale suurusele võib selle sõna otseses mõttes kahe silma vahele jätta. Põhjus: Cholula püramiid on peidetud mäe alla. Pilkupüüdev konstruktsioon on tegelikult hoopiski hispaanlastest vallutajate poolt püramiidi otsa ehitatud kirik.

Mehhiko

2. Mehhikos räägitakse 69 keelt.

Mehhiko on ühe rikkaima keelelise mitmekesisusega riik maailmas. Lisaks hispaania keelele on Mehhikos kasutusel 68 põlisrahvaste keelt, mille hulka kuuluvad muuhulgas náhuatl, mixteco ja otomí. Üheski teises Ameerika mandri riigis, pole põlisrahvaste keelte mitmekesisust nii palju, kui Mehhikos. Nii nagu hispaania keelt, tunnustatakse Mehhikos ka põlisrahvaste keeli riigikeeltena.

3. Mexico City on maailmas suuruselt teine ​​linn, kus on kõige rohkem muuseume.

Märkimisväärse muuseumide arvuga linnas, saab külastada üle 170 muuseumi, mis teeb linnast muuseumide poolest suuruselt teise linna maailmas. Seda edestab vaid London, 200 muuseumiga.

Mehhiko reis

4. Mehhiko on riik, kus on maailmas kõige rohkem taksosid.

Mehhiko tänavatel sõidab 60 000 registreeritud taksot ja enamik neist asub pealinnas. Pealegi on taksohinnad Mehhikos odavamad, kui peaaegu üheski teises maailma riigis.

Mehhiko resi

5. Mehhiko on suur Coca-Cola tarbija.

163 liitrit inimese kohta aastas – sellist tarbimismäära pole näha üheski teises riigis maailmas. Pole üllatav, et sellist kuritarvitamist Coca-Cola tarbimisel võib näha ka inimeste tervises diabeedi tõttu ja ülekaalulisus on Mehhikos keskmisest kõrgem. Muudeks teguriteks on vähene liikumine ja liigne rämpstoidu tarbimine. Karistusmaksud kõrge rasva- või suhkrusisaldusega toiduainetele kehtestati 2013. aastal vastumeetmena üldistele terviseprobleemidele.

6. Mehhiko on Ladina-Ameerika enim külastatud turismisihtkoht.

Vastavalt Maailma Turismiorganisatsiooni aruannete kohaselt on Mehhiko üks Ladina-Ameerika riikidest, kus on kõige rohkem rahvusvahelisi külastajaid ja asub maailmas 10. kohal. See ei ole üllatav, arvestades Mehhiko kultuuri ja looduse mitmekesisust. 32 vaatamisväärsust on riigis tunnistanud UNESCO maailma kultuuripärandiks. Selles kategoorias juhib Mehhiko Ameerika mandri edetabelit, ning on ka maailmas 6. kohal.

7. Meteoriit, mis hävitas dinosaurused, tabas Mehhikot.

65 miljonit aastat tagasi dinosauruseid hävitanud meteoriit tabas Mehhiko Yucatáni poolsaart. Sellest moodustus 180 ruutmeetrine kraater, mille sügavus on üle 600 meetri. Riikliku naftafirma PEMEX töötajad avastasid kraatri 1981. aastal naftakaevu puurides.

8. Värviteleri leiutas mehhiklane.

Guillermo Gonzalez Camarena on värvitelevisiooni leiutaja ja sündis Mehhiko linnas Guadalajaras, Jalisco osariigis. 1940. aastal taotles toona 23-aastane mees patenti esimesele värvilise kujutise edastussüsteemile, mida hiljem kasutati kosmoselaevas Voyager 1.

9. Mehhiko köök on ametlikult maailma kultuuripärand.

Tacos, enchiladas ja loomulikult vürtsikas – traditsiooniline Mehhiko köök on ainulaadne oma mitmekesisuses ja seda hinnatakse kogu maailmas.
2010. aastal lisas UNESCO Mehhiko köögi maailmakultuuripärandi nimekirja. Mehhiko köögi juured pärinevad koloniaalajast, kus Hispaania köök kohtus kohaliku toorainega, luues seeläbi ainulaadse maitse. Koostisosade hulka kuuluvad mais, avokaado, oad, kakao ja palju muud. Mehhikos on 64 erinevat maisi sorti. Sellist mitmekesisust ei saa esile tuua ükski teine ​​riik maailmas.

Mehhiko reis

10. Mexico City ehitati järvele – linn vajub aastas umbes 12 cm.

Tegelikult nimetatakse järvi, mille peale Mexico City on ehitatud, cenotedeks, mis on sügavad veega täidetud karstiaugud. Asteegid valisid selle püha koha nende pealinnaks – Suure Tenochtitlani ehitamiseks. Hiljem otsustasid hispaanlased ehitada oma linna asteekide ehitiste peale, millest sündis uus linn, Uus-Hispaania, millest sai hiljem Mexico City.
Texcoco järv on tänapäeval aga peaaegu kuiv; mõned linnahooned meenutavad Pisa torni, sest pealinna maa alune on mudane ja vajub pidevalt allapoole. Maapind vajub umbes 12 cm aastas, rohkem, kui Itaalia linn Veneetsia, mis vajub umbes 2 mm aastas

Ootame Sind Mehhiko reisile! Reisi saad broneerida siin: www.travellers.ee/reis/mehhiko-ameerika/

Jaga seda postitust:

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp
Facebook

Loe veel uudiseid

Scroll to Top